mandag 3. november 2014

Årets juleøl er ute i Vinmonopolets butikker

I dag ble årets juleøl 2014 sluppet. Det lanseres totalt 107 øl på Vinmonopolet. De fleste ølene er fra Norge, Danmark og Belgia. Sjekk listen nedenfor!




Fra de norske bryggeriene er det både klassikere og en del nyheter. 7 Fjell fra Bergen har i år to juleøl på Vinmonopolet; 7 Sorter Christmas Ale og Vinter American Strong Ale. Andre norske juleøl kommer fra Balder, Bådin, Slogen og det nye Oslo-bryggeriet Sagene Bryggeri. I årets juleølslipp finner vi også det nye juleølet Solsnu fra Kinn som vi er spente på.

Vi kommer tilbake med en test av utvalgte favoritter!



ØlUtvalgLandAlkoholVolumPris
Mohawk Blizzard Seasonal Imperial PorterBestillingsutvalgetBelgia9,70,33065,00
St Feuillien NöelBestillingsutvalgetBelgia9,00,33054,90
Verhaeghe Vichte Noël Christmas WeihnachtBestillingsutvalgetBelgia7,20,33055,00
Mikkeller Santa`s little helperBestillingsutvalgetBelgia10,90,33068,50
Préaris X-mas beerBestillingsutvalgetBelgia5,00,33045,00
Julemandens TrøstBestillingsutvalgetBelgia8,10,33057,50
Gouden Carolus Christmas 0,33 lBestillingsutvalgetBelgia10,50,33066,00
Abbaye du Val-Dieu Bière de NoëlBestillingsutvalgetBelgia7,00,33065,00
Noël de SilenrieuxBestillingsutvalgetBelgia9,00,33065,00
Slaapmutske ChristmasBestillingsutvalgetBelgia7,40,33057,00
Gauloise Christmas BocqBestillingsutvalgetBelgia8,10,33059,00
Mikkeller WinbicBestillingsutvalgetBelgia6,00,37589,00
Mikkeller BA Via to FromBestillingsutvalgetBelgia8,00,37599,90
Corsendonk Christmas AleBestillingsutvalgetBelgia8,50,750137,60
King’s BlueBestillingsutvalgetBelgia8,50,75088,70
Delirium ChristmasBestillingsutvalgetBelgia10,00,750109,30
N’Ice ChouffeBestillingsutvalgetBelgia10,00,750103,40
Gauloise Christmas BocqBestillingsutvalgetBelgia8,10,750109,90
Mikkeller Hoppy Lovin` Christmas IPABestillingsutvalgetBelgia7,80,750139,90
Gouden Carolus ChristmasBestillingsutvalgetBelgia10,50,750155,00
St Feuillien Nöel MagnumBestillingsutvalgetBelgia9,01,500230,00
Ugly Duck Hoppy ChristmasBestillingsutvalgetDanmark5,90,33059,90
Ugly Duck Ugly ChristmasBestillingsutvalgetDanmark7,50,33064,80
Svaneke Christmas AleTilleggsutvalgetDanmark8,00,33049,40
Stronzo Bitter Bloody Christmas Red IPABestillingsutvalgetDanmark6,20,33054,00
Munkebo Jólner Belgisk JulehvedeTilleggsutvalgetDanmark5,10,33059,90
Munkebo Munin Belgisk QuadrupelTilleggsutvalgetDanmark12,00,33079,90
Nørrebro Økologisk JulebrygBestillingsutvalgetDanmark7,00,40059,90
Nørrebro Økologisk Stjernestund KlosterølBestillingsutvalgetDanmark5,70,40056,90
Indslev Bryggeri Frederiks JulBestillingsutvalgetDanmark8,00,50084,90
Indslev JulehvedeBestillingsutvalgetDanmark6,50,50074,80
Fanø Bryghus JulebrygBestillingsutvalgetDanmark7,50,50079,50
Coisbo Christmas AleBestillingsutvalgetDanmark7,00,50078,90
Midtfyns Jule StoutBestillingsutvalgetDanmark7,60,50079,90
Midtfyns Jule AleBestillingsutvalgetDanmark6,80,50079,90
Hornbeer JulehumleBestillingsutvalgetDanmark6,00,50069,90
Hornbeer WinterporterBestillingsutvalgetDanmark8,60,50079,90
Secret Santa JuleølBestillingsutvalgetDanmark10,50,50089,90
Herslev Bryghus StjernebrygBestillingsutvalgetDanmark8,00,50089,00
Herslev Bryghus Økologisk JuleølBestillingsutvalgetDanmark6,00,50082,00
Rise JulealeBestillingsutvalgetDanmark7,00,50062,30
Aarhus JulebrygBestillingsutvalgetDanmark6,00,60089,50
Jacobsen Golden Naked Christmas AleTilleggsutvalgetDanmark7,50,750109,00
By The Horns Jollys Revenge 2014 Festive StoutBestillingsutvalgetEngland5,50,33055,00
Adnams Tally Ho Ho HoBestillingsutvalgetEngland7,20,33049,90
Summer Wine Brewery BristleconeBestillingsutvalgetEngland6,50,33052,90
St Peter`s Christmas AleBestillingsutvalgetEngland7,00,50059,90
Samuel Smith’s Winter Welcome AleBestillingsutvalgetEngland6,00,55061,70
Pigeo NöelBestillingsutvalgetFrankrike8,50,33059,90
Northmæn Bière de Noel 0,33 lBestillingsutvalgetFrankrike7,00,33059,90
Northmæn Bière de Noël 0,75 lBestillingsutvalgetFrankrike7,00,750119,50
Olmo Hoppy Jul Christmas BeerBestillingsutvalgetItalia8,50,33062,50
Birra dell’Eremo Glaciale Belgian Imperial IPABestillingsutvalgetItalia7,50,50085,30
L`Olmaia Christmas DuckBestillingsutvalgetItalia8,50,750139,90
L`Olmaia Christmas Duck MagnumBestillingsutvalgetItalia8,51,500285,00
Lervig’s julTilleggsutvalgetNorge6,80,33042,80
Hansa JuleAleTilleggsutvalgetNorge7,80,33039,50
Berentsens Stelliger Divum JuleølBestillingsutvalgetNorge19,00,330109,80
Mack JuleølBestillingsutvalgetNorge6,50,33036,00
Ringnes JuleølTilleggsutvalgetNorge6,30,33035,90
Dahls JuleølTilleggsutvalgetNorge6,50,33036,00
CB JuleølTilleggsutvalgetNorge6,50,33034,30
Hansa JuleølTilleggsutvalgetNorge6,50,33034,50
Borg JuleølTilleggsutvalgetNorge6,50,33035,60
Hansa Ekstra Vellagret JulebryggTilleggsutvalgetNorge6,50,33035,90
Fredrikstad JuleølTilleggsutvalgetNorge6,50,33035,60
Balder JulebukkBestillingsutvalgetNorge7,00,33065,50
Quinta do Nöel 2013BestillingsutvalgetNorge6,10,33049,90
Atna JulenisjeølBestillingsutvalgetNorge7,50,33049,60
Bådin Stille Dal Hvete-IPATilleggsutvalgetNorge7,00,33058,90
Ringnes JulebokkTilleggsutvalgetNorge9,00,33042,00
Sagene Sterk JulBestillingsutvalgetNorge6,50,33039,90
Arendals Bryggeri Julen 1839BestillingsutvalgetNorge6,50,33033,90
Aass Juleøl PremiumBestillingsutvalgetNorge6,50,33039,90
Aass Juleøl VellagretBestillingsutvalgetNorge9,00,33048,00
7 Fjell 7 Sorter Christmas AleBestillingsutvalgetNorge6,50,33057,10
7 Fjell Vinter American Strong AleBestillingsutvalgetNorge7,30,33056,90
Austmann Stille NattBestillingsutvalgetNorge9,00,33059,90
Austmann VintersolvervBestillingsutvalgetNorge6,90,33049,90
Berentsens JulefnuggBestillingsutvalgetNorge6,50,33045,20
Berentsens Jule-AvecBestillingsutvalgetNorge9,00,33050,00
Slogen SunnmørsjulTilleggsutvalgetNorge6,00,50064,70
Klostergården Jul e ølTilleggsutvalgetNorge6,50,50077,30
Haandbryggeriet NissefarTilleggsutvalgetNorge7,00,50076,90
Haandbryggeriet NissemorTilleggsutvalgetNorge6,00,50073,80
Haandbryggeriet BestefarTilleggsutvalgetNorge9,00,50079,40
Nøgne Ø God JulBestillingsutvalgetNorge8,50,50078,80
Nøgne Ø Underlig JulBestillingsutvalgetNorge6,50,50074,70
Nøgne Ø Special Holiday AleBestillingsutvalgetNorge8,50,50080,80
Larvik JuleølTilleggsutvalgetNorge7,20,50076,90
Ægir Ylir JulebryggBestillingsutvalgetNorge7,00,50079,90
Sagene Sterk Jul 0,5 lBestillingsutvalgetNorge6,50,50049,90
Amundsen Bryggeri JólBestillingsutvalgetNorge6,00,50074,90
Grünerløkka Brygghus Løkka JulBestillingsutvalgetNorge6,00,50081,80
Lade Gaards JuleølBestillingsutvalgetNorge6,50,50049,90
Kinn JulefredBestillingsutvalgetNorge6,70,750109,80
Holtens JulebryggTilleggsutvalgetNorge6,50,750131,10
Kinn TomasmesseBestillingsutvalgetNorge10,50,750123,80
Kinn SolsnuBestillingsutvalgetNorge7,50,750104,90
BrewDog Hoppy ChristmasBestillingsutvalgetSkottland7,20,33046,90
Hook Norton Twelve DaysBestillingsutvalgetStorbritannia5,50,50056,20
Mohawk Snowmelter Seasonal Imperial StoutBestillingsutvalgetSverige11,00,33070,00
Mohawk Whiteout Seasonal Imperial StoutBestillingsutvalgetSverige9,70,33067,00
Schouskjelleren Mikrobryggeri JuleølTilleggsutvalgetSverige6,50,50068,20
Tucher ChristkindlesmarktBestillingsutvalgetTyskland6,00,50055,50
Erdinger SchneeweisseBestillingsutvalgetTyskland5,60,50054,50
Samichlaus BierBestillingsutvalgetØsterrike14,00,33079,00

Ingen kommentarer:

Legg inn en kommentar

Kontaktskjema

Navn

E-post *

Melding *